reede, 11. veebruar 2022

Pangarööv

Külastus: 04.12.2021

Teater: Vanemuine

Lavastaja: Ain Mäeots

Esietendus: 03.09.2020

Kuna ma Tartusse juba "Luikede järve" vaatama läksin, siis oli paslik järgmisel päeval ka "Pangarööv" ära vaadata. Kuigi, mida ma valetan, tegelikult käisid need vastupidises järjekorras - "Pangaröövi" piletid soetasin ikka juba piletisaju ajal ja "Luikede järve" oma alles mõni päev enne etendust. ☺ 

"Pangaröövi" läksin vaatama laste pärast, et neile teatripisikut süstida. Ma ise olen farssidest juba aastaid tagasi välja kasvanud, aga mõtlesin, et komöödia võiks ikkagi olla see žanr, mille kaudu lastele tasapisi täiskasvanute teatrimaailma tutvustada. Onutütre poiss tuli ka kaasa ning etteruttavalt võin öelda, et laste arvates oli igati timm etendus (nende enda väljend) ning mõne jaoks oli tegemist uue lemmiketendusega. Ise ma vaimustusest ei kilju, sest nagu öeldud, farsid pole minu rida. 

Eks lugu oli oodatult selline klassikaline uksest sisse, teisest välja, kapi otsa, voodi alla, kardina taha jne lugu. ☺ Pauku tehti ka. Seda ma teatavasti ei salli, aga mõistan, et see oli vajalik. Lavastuslikult olid mõned huvitavad kohad, nt all pildil olev stseen ventilatsioonitorus roomamisest, mis lõppes lae all. See oli tõesti ägedalt tehtud. 

Näitlejatest tooksin ma esile ainult kahte näiteljat. Esmalt Ragne Pekarevi, kes mängis seekord meest. Sellist veidi kohtlast meest ja seda ka ehk natuke üle võlli, aga mulle tundus, et sellesse rolli sobis selline veidi üle võlli lähenemine. Teisena aga minu jaoks uut tutvust Lena Barbara Luhse, kes oli laval kuidagi nii armas. Küll pean ütlema, et kui ta oma pantomiimi etendas, siis oli ikka näha, milline trenn see tegelikult oli. Higipiisad hakkasid kohe pärlendama. Täitsa südamest võimeldud. ☺

Kuigi ma pole farssidest vaimustuses, ei tähenda see, et ma mõne koha peal ei naeraks. Mis siin pattu salata, muigasin ikka ja paaril korral turtsatasin ka. Sellist naerulaginat nagu vahepeal saalist kostis, minul ei tekkinud. Ma olen ilmselt liiga vana... või liiga palju teatris käinud... Loodame, et pigem seda viimast. Kellele aga farsid meeldivad, tasub kindlasti sammud teatrisse seada. 


Allikas: Vanemuine


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar